Prawdziwa domowa hodowla

Gang Of Happiness jest hodowlą zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce.

 

Szukając odpowiedniej rasy dla nas kierowaliśmy się naszym trybem życia oraz celem jakim była większą aktywność ruchowa. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że zakup psa to dodatkowy obowiązek oraz zobowiązanie. Szukaliśmy przede wszystkim psa, któremu nie byłoby ciasno w małym mieszkaniu, jak i nie byłby kanapowcem, który siedziałby tylko w domu. Istotne również było to jak długo żyję pies tej rasy oraz jego podatność na choroby. Było to dla nas bardzo ważne, patrząc na wcześniejsze doświadczenia.

 

Wybór padł na rasę Jack Russell Terrier. Spełniała ona wszystkie nasze wymagania. W poszukiwaniu odpowiedniej hodowli pomogła nam zaprzyjaźniona hodowczyni psów rasy Dogo Canario. To ona na jednej z wystaw organizowanych przez Związek Kynologiczny poznała hodowlę Fioletowa Magia.

 

Naszą przygodę z tą rasą zaczęliśmy w 2012 roku, nabywając przeuroczą i niezwykle mądra sukę Baladę z hodowli Fioletowa Magia. Suczka właściwie to sama nas wybrała, czym nas zauroczyła i obdarzyliśmy ją bardzo dużym uczuciem. Jej charakter jest niespotykany i nie będziemy ukrywać, że jest to najsłodszy i najprzyjaźniejszy pies na świecie.

 

Po dwóch latach mając już odchowaną Baladę zdecydowaliśmy się na powiększenie gromadki i znaleźliśmy piękną suczkę Jamajkę w hodowli Rakiety Pastora. Po nowego mieszkańca naszego domu pojechaliśmy do Tczewa. Nasz wybór okazał się ponownie doskonały. Jenny, bo tak ją nazwaliśmy, okazała się odmiennym charakterem. Od samego początku zachowywała się jak mała księżniczka, miała słodkie oczy, którymi wymuszała na wszystkich przysmaki, była zadziorna, uparta. Poświęcony jej czas dał znakomite rezultaty, Jenny stała się mądra, empatyczna, słuchająca się i dbająca o swoją starszą “siostrę” Baladę.

 

Ciężko nam nazwać nasz dom hodowlą, gdyż pieski z nami przebywają non stop. Nie są trzymane w osobnym pomieszczeniu, a one wraz ze swoimi dziećmi towarzyszą nam przy każdej czynności w domu. Staramy się, aby miały u nas najlepsze warunki, a ich dzieci miały jak największy kontakt z ludźmi przed pojechaniem do swojego przyszłego domu.

 

Szukając nowego domu dla naszych piesków kierujemy się przede wszystkim dobrem naszych wychowanków. Istotne jest dla nas to do kogo trafiają, czy będą miały odpowiednie warunki mieszkaniowe jak i warunki wychowawcze. Jednym z podstawowych kryteriów jest poszukiwanie rodziny, która swój zakup przemyślała, posiadająca czas na nowego domownika i gotowa się poświęcić w wychowywaniu tych słodkich brzdąców.
Enable Notifications    OK No thanks